Satranç&Akıl Zeka Oyunları Öğretmeni

Selda SERENLİ


BİYOGRAFİ

1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bankacılık bölümünden mezun olduktan sonra 1996 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’ni bitirdim.Bu sektörlerde yıllar içerisinde kazandığım tecrübemin yanı sıra çocuk yaşlardan itibaren satranca olan ilgim,merakım ve yeteneğim ile bunu katıldığım yarışmalarda aldığım ödüller ile pofosyonel bir düzeye taşıdım.Seviyemi her geçen gün daha ileri bir noktaya taşıyarak 2004 yılında Türkiye Satranç Federasyonu’nda  Antrenör ve Hakem oldum. Halen aktif olarak uluslararası satranç hakemi (IA) olarak görevimi sürdürmekteyim.Uluslararası Satranç Organizatörü (IO) olarak da görev yapmaktayım.

Diğer yandan  Türk Beyin Takımı Akıl ve Zeka Oyunları Antrenörü olarak görev yapmaya başladım. Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu’nda ( TAZOF) 2. Kademe Antrenörü olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Yıllar içerisinde bir çok milli satranççı yetiştirip özel ve resmi bir çok okulda satranç takımı antrenörlüğü yaparak onlara ödüller kazandırmanın mutluluğunu yaşadım.Çocuklarla etkili iletişim kurarak onlara satrancı sevdirmenin mesleğimin en güzel taraflarından biri olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Kidsdorf çocukları ile bir araya gelerek onlara satrancı sevdirecek olmanın heyecanı içerisindeyim…