Fatma KARABAYIR


BİYOGRAFİ

1985 İstanbul doğumluğum.Balıkesir Üniversitesi Tekstil Bölümü’nündeki eğitimimi tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil Teknoloji Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdim.

Çocuklarla verimli zaman geçirmeyi sevdiğim için akabinde Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitim aldım.Aldığım eğitime,meslek hayatımda katkı sağlayacağına inandığımdan Yıldız Teknik Üniversitesi Üstün Zekalı Çocuklar Eğitici Eğitmenliği sertifikası ile Bogaz Hisar Eğitim Kurumları’ndan Akıl Zeka Oyunları sertifikası aldım.

Yabancı dilimi geliştirmek için English Time aracılığıyla Londra’ya gidip orada ingilizce sertifika programına katıldım. Çocukların hızlı okuma ve yazma çalışmaları kazanmaları ile ilgili eğitimler aldım. Aynı zamanda okul içi etkinliklerinde çockların verimli zaman geçirmeleri için İstanbul Üniversitesi Yaratıcı Drama Eğitici Eğitmenliği sertifikası aldım.

Çocukların bizim geleceğimiz olduğu bilinciyle,onların kendini gerçekleştirebilen bireyler olması hedeflerine katkı sağlamak amacıyla sınıflarımda kullanmak üzere gerekli olan eğitimleri alıp derslerimde uygulamaya gayret ediyorum.

2011 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında ve özel okullarda ilkokul öğretmenliği ve anaokulu öğretmenliği yaparak tecrübe kazandım.

Öğretmenlik yaptığım süre zarfında öğrencilerime katkı sağlamak amacıyla onları olimpiyat sınavlarına, özel okul giriş sınavlarına hazırladım. Üstün yetenekli öğrencilere de bu sürede eğitim verdim. Okul kurucumuz sayın Mustafa Uslu’nun bu eğitimleri öğrencilerimize verirken benim ve öğrencilerimin üzerindeki katkısı çok büyüktür.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi,yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ sözü benim eğitime bakış açımı oluşturmuştur.

Şimdi Kidsdorf ailesinin bir parçası olarak eğitim kadrosu içinde yer almaktan mutluluk duymaktayım.