Kurucu Temsilcisi/Müdür Yardımcısı

Ayşegül AKALIN USLU


BİYOGRAFİ

Lise öğrenimimi İzmir Karşıyaka Anadolu İletişim ve Halkla İlişkiler Lisesi’nde tamamladım. Niğde Üniversitesi’nde Basın Yayın ve Reklamcılık Bölümünü bitirdikten sonra İzmir TRT’de Ana Kumanda bölümünde çalışmaya başladım. İçinde bulunduğum sektör hayallerimle örtüşmüyordu çünkü ilkokul yıllarından beri hayallerimi süsleyen tek meslek okul öncesi öğretmenliğiydi. Çocukların o hiçbir şeyde olmayan saf ve temiz yüreklerine dokunmak, onların gelişimlerine ortak olup katkı sağlamak; her şeyden öte bunu bir iş olmanın ötesinde aşkla yapmak için İzmir TRT’deki işimden ayrılıp çocuk gelişimi alanında üniversite eğitimi almaya karar verdim.

Eğitimimi başarı ile tamamlayarak İzmir’de özel bir anaokulunda çalışmaya başlayarak hayalimdeki mesleğe ve öğrencilerime kavuşmuş oldum. 14 yıl süren öğretmenlik kariyerimde çocuğu her zaman merkeze koyup; onları anlayarak, dinleyerek ve etkili iletişim kurarak, temas etmeyi içgüdüsel olarak hayata geçirdim. Eğitim ve öğretmenlik sürecimin içerisinde aktif olarak 15 yıl boyunca Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nda görev yaptım. Müziğin, ritmin ve dansın muhteşem enerjisi hayatımın vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Özel anaokulundaki öğretmenlik görevimin ardından aynı kurumda 5 yıl okul yöneticiliği pozisyonunda görev aldım. Araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirme fırsatım oldu.

Şimdi ise UEKA Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticaret Ltd. Şti. Kurucu Üyesi, Kidsdorf Anaokulu Kurucu Temsilcisi ve Müdür Yardımcısı olarak büyük bir heves ve azimle çalışmaktan mutluluk duymaktayım.