Beden Eğitimi Öğretmeni

Anıl Özgür KAYA


BİYOGRAFİ

1989  İstanbul  doğumluyum. Bursa Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi Makine Bölümü’nü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi MYO Makine Bölümü’nde eğitimimi tamamladım.

Okuduğum bölümden bağımsız olarak aslında çocukluktan beri hayalim olan spor alanında çalışma isteğimden dolayı tekrar üniversite sınavına girip Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümü’nü %100 burslu olarak kazandım.Üniversite yılımın 2. sömestrını Erasmus Programı ile Çekya / Prag’da bulunan Charles Üniversitesi’nde eğitim alarak tamamladım. Belirli bir süre yurt dışında yaşamak,yeni vizyonlar edinebilmek ve yabancı dilimi geliştirmek için iyi bir fırsat oldu.Üniversiteden mezun olur olmaz yedek subay olarak atandığım  görevim sırasında Hatay’da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden ‘Pedagojik Formasyon’umu alarak öğretmenlik için gereken tüm basamakları tamamlamış oldum.

İlk olarak Sarıyer Anafartalar İlkokulu’nda 2017-2020 eğitim öğretim yılları arasında üç yıl süre ile ‘Beden Eğitim Öğretmeni’  olarak görev yaptım.Anaokulu öğrencileri ve ilkokul seviyesindeki tüm çocuklarla spor derslerini gerçekleştirerek farklı yaş grupları ile deneyim kazanmış oldum.Sarıyer ilçesinde gerçekleştirilmiş olan ilkokullar arası yarışmaların her alanında öğrencilerimize birincilikler kazandırdım. Akabinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ise Doğru Odak Okulları’nda ‘Beden Eğitimi Öğretmeni’ olarak görev yaptm.

Okul dışında Galatasaray Futbol Okulu’nda futbol antrenörü,Anafartalar Spor Kulübü’nde basketbol ve voleybol antrenörü, Arıkoy Spor Kulübü’nde masa tenisi eğitmeni, 2012 yılından başlayarak da Kilyos’ta bulunan Solar Beach,Kafes ve Tırmata Beach’te yaz sezonunda cankurtaran olarak çalıştım.

İş hayatım dışında uluslararası gerçekleştirilen Wing For Life World Run yarışmalarında, istanbul Maratonları’nda, Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda gönüllü olarak görev aldım.

Şimdi ise Kidsdorf’da sporu; çocuklarımızın hayatlarının bir parçası haline getirebilmek,sporun her dalı ile onları tanıştırmak ve daha sağlıklı bir yaşam için birlikte spor yaparak eğlenmek için keyifle çalışmaktayım.