Almanca Öğretmeni

Seda Nur BULCA


BİYOGRAFİ

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Almanca Öğretmenliği programında okurken 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile  Almanya Paderborn Üniversitesi’nde de eğitim alarak lisanımı yerinde yaşayarak pekiştirme fırsatı buldum ve 2015 yılında okulumdan başarı ile mezun oldum.

Okulumun son senesinde  Ankara Çağrıbey Anadolu Lisesi ve Kırkkonaklar Anadolu Lisesi’nde staj yaparak  meslek hayatımdaki ilk öğrencilerimle buluşma fırsatını yakaladım. 2015-2017 yılları arasında Mustafa Kemal Anadolu Öğretmen Lisesi’nde Almanca öğretmeni olarak görev aldıktan sonra edindiğim tecrübe ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nde Almanca Öğretmenliği ve Zümre Başkanlığı görevlerini yürüttüm. Bunun yanında Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi İngilizce hazırlık sınıfı öğrencilerine de kurs vermeye devam ederek kendimi farklı gruplar ile çalışarak güncel tutmaya çalışmaktayım.

Çalışma hayatım süresince mesleki gelişimim için gerekli bir çok eğitim ve seminerlere katıldım. Bunlardan bazıları şunlardır :

  • Oyun Terapisinin Eğitim Ortamında Kullanımı
  • Okul Öncesinde Drama Eğitimi
  • Almanca Eğitiminde Dilbilgisi Öğrenimi Yöntem ve Teknikleri
  • Almanca Öğretiminde Dinleme Becerisini Geliştirme
  • Almanca Öğretiminde Konuşma Becerisini Geliştirme
  • Almanca Öğretimine Yönelik Dijital Materyal Kullanımı

Şimdi ise Almanca dilini çok daha küçük yaşlardaki KIDSDORF çocuklarına öğretmek ve sevdirmek için heyecanla çalışmaktayım…