MT

Merve ÇALIŞ KAYAHAN


BİYOGRAFİ

1994 yılında İstanbul Sarıyer’de doğdum ve o zaman beri Sarıyer’de yaşamaktayım. Lisans eğitimimi Sosyoloji alanında tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Tezli Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere tüm kademelerde Rehber Öğretmen olarak ve yine lise kademesinde Felsefe Grubu Öğretmeni olarak çeşitli okullarda görev aldım.

Rehber öğretmenlik tecrübemde kurumsal yönetime yakın çalışma fırsatı ile eğitim   yönetimini tecrübe ettim. Bununla birlikte felsefe derslerindeki gözlemlerim, çocuklarda düşünme süreçlerine olan merakım neticesinde, uluslararası geçerliiği olan Pearson onaylı P4C Türkiye’den, Philosophy for Children / P4C ( Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) ve  P4Business (Şirketler İçin Felsefe) eğitimlerini tamamladım ve P4C Uzmanı olarak anaokullarında P4C dersleri vermekle birlikte çeşitli yaş grupları için P4C atölyeleri düzenledim.Daha sonrasında ise P4C Türkiye eğitmen kadrosuna katıldım. Halen P4C Uzman Eğitmeni olarak P4C Türkiye’de,yetişkinlere uzmanlık eğitimleri programı kapsamında online derslerde eğitmenlik yapmaktayım.

Çocuklarımıza “Ne düşünülür?”ü değil de ‘Nasıl düşünülür?’ü’ öğretme gayretiyle, tecrübe ve enerjimi hem onlarla hem öğretmenlerimizle paylaşma hevesinin yanısıra Kidsdorf ailesinin tüm süreçlerine katkıda bulunmak için yönetim kadrosuna katılmış olmanın mutluluğu içerisindeyim.